LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Spacer z leśnikiem - relacja

Idziemy do Lasu! Takim hasłem rozpoczął się zorganizowany przez Nadleśnictwo Zielona Góra „Spacer z Leśnikiem”. Las jest bardzo ważnym elementem życia społecznego. Spełnia wiele funkcji, korzystnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Motywuje do aktywności fizycznej i budzi ciekawość. Stąd pomysł na spacer, który skierowany był do każdego, kto tylko miał na to ochotę!

Czym jest las, co w sobie kryje i jak ważnym elementem życia jest dla nas wszystkich?
Na to i wiele innych pytań odpowiadał nasz przewodnik, leśniczy z wieloletnim doświadczeniem – Henryk Kuleszyński.

Fot. M. Niżyński

Tytułowy spacer rozpoczął się w sobotę 26 marca o godzinie 14:00 w Nadleśnictwie Zielona Góra. Zaraz po przywitaniu uczestników i krótkim wstępie żwawo ruszyliśmy na spacer. Naszym celem był pobliski las, w którym na przełomie lutego i marca prowadzone były cięcia zrębowe. Leśniczy za pomocą przygotowanych makiet skrupulatnie przedstawił cele i założenia przeprowadzonych prac oraz efekty, jakich możemy się spodziewać w przyszłości.

Fot. M. Niżyński

Fot. M. Niżyński

Wraz z upływem czasu, ciekawość spacerowiczów była coraz większa. Opowieści Leśniczego poruszyły nie tylko aspekt przyrodniczy, a także historyczny, albowiem Pan Henryk wychował się na tych terenach i zna je od podszewki. Dzięki temu był w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania, których nie brakowało przez cały czas trwania spaceru.

Fot. M. Niżyński

Fot. M. Niżyński

Spotkanie zakończyliśmy wspólnym ogniskiem.

Fot. M. Niżyński