Asset Publisher Asset Publisher

Verkauf von Holz, Weichnachtsbäumen und Setzlingen

Verkauf von Holz und Setzlingen

Der Holzverkauf erfolgt in den Forstrevieren:

 

Montag

Leśniów von 7.00 Uhr bis 11.00 Uhr

                         

Dienstag

Przylep von 8.00 Uhr bis 10.00 Uhr

Zagórze von 8.00 Uhr bis 10.00 Uhr      

Buchałów von 8.00 Uhr bis 10.00 Uhr    

 

Mittwoch          

Łężyce von 7.00 Uhr bis 09.00 Uhr

                                     

Donnerstag

Nietków von 08.00 Uhr bis 10.00 Uhr     

Laski von 7.00 Uhr bis 09.00 Uhr          

Ochla von 7.00 Uhr bis 09.00 Uhr          

Wilkanowo von 7.30 Uhr bis 10.00 Uhr

 

Freitag

Świdnica von 08.00 Uhr bis 11.00 Uhr

                                     

Andere Termine sind nach Möglichkeit und lokalen Gegebenheiten möglich.

Die Kasse der Oberförsterei ist von Montag bis Freitag zwischen 7.30Uhr und 14.0Uhr geöffnet. Die Holzabfuhr muss innerhalb von 14 Tagen erfolgen.

 

Holzpreisliste

Aktuelle Holzpreisliste

 

Verkauf der Setzlinge

Der Verkauf von Setzlingen erfolgt in der Baumschule in Ochla, Montag-Freitag von 10.00Uhr bis 12.00Uhr.

Ausführliche Informationen unter der Telefonnummer  +48 509 560 713 - Revierförster zuständig für Baumschulen.

Weitere Informationen zu diesem Thema erteilt  die Geschäftsstelle der Oberförsterei - Sachbearbeiter für Waldbau - Tel.

+48 68 323 74 53.


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Ognik zaprasza!

Ognik zaprasza!

W ubiegły czwartek , tj. 7 września w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze przy ul. Kożuchowskiej 4, odbyło się uroczyste otwarcie „Edukacyjnej sali bezpieczeństwa przeciwpożarowego „OGNIK”, powstałej w ramach Rządowego Programu „Bezpieczna”+.

Do akcji „Ognik” czynnie włączyły się nadleśnictwa z terenu powiatu zielonogórskiego, nie tylko finansowo, ale i koncepcyjnie, a merytorycznie także pracownicy RDLP w Zielonej Górze.

,,W ramach programu w przygotowanych pomieszczeniach szkoleniowych, w tzw. „bezpiecznym domu” i „bezpiecznym lesie” strażacy będą prowadzić zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych, interaktywnej wizualizacji, symulacji zagrożeń i sprzętu pożarniczego. To w nich dzieci będą mogły dowiedzieć się o zagrożeniach czyhających w pozoru bezpiecznym domowym zaciszu oraz w lesie. W przygotowanych pomieszczeniach odwzorowano rzeczywiste wnętrze mieszkania oraz urządzono salkę edukacyjną lasu, w którym dzieci zostaną zapoznane z zagrożeniami pożarowymi w miejscu zamieszkania oraz na terenach leśnych. Umieszczono tam fantomy do nauki pierwszej pomocy przedmedycznej oraz telefon, przez który dzieci będą się uczyły zgłaszać zdarzenia do straży pożarnej. W „bezpiecznym domu” jest również łazienka, a w niej piecyk gazowy, gdzie strażacy zaprezentują i wytłumaczą dzieciom, jak ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla (czadem), oraz zademonstrują działanie czujnika czadu, który ostrzega przed ewentualnym zagrożeniem. Istotnym punktem zajęć są ćwiczenia ewakuacyjne z miejsca objętego pożarem."        (mł. bryg. Ryszard Gura – oficer prasowy KM PSP Zielona Góra)

W uroczystościach otwarcia sali nie mogło zabraknąć mobilnego stoiska promocyjno-edukacyjnego Nadleśnictwa Zielona Góra. Tego dnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze brali udział w przygotowanych przez Nas leśnych zajęciach, a strażacy przygotowali dla najmłodszych sportowe konkurencje, by choć przez chwilę wcielić się w rolę strażaka.

 

A dla wszystkich, którzy chcieliby pospacerować po ,,Ogniku" oraz JRG1, zapraszamy do odwiedzenia stron: