Aktualności Aktualności

Powrót

Zapraszamy na reportaż z lasu

Zapraszamy na reportaż z lasu

Już dzisiaj ruszamy z nowym wydaniem audycji radiowych z cyklu „Las dobre sąsiedztwo”. Na antenie Polskiego Radia Zachód, po godzinie 20:00 emitowane będą reportaże z lasu.

Jesienne wydanie odbędzie się 30 października br. po godz. 20:00! Zapraszamy wszystkich, do wysłuchania leśnego reportażu na antenie Radia Zachód (103 FM, 106 FM).

Gośćmi prowadzącej program „Między Nami Zwierzętami” będą zielonogórscy leśnicy, którzy będą poruszali niezwykle ważne dla nas zagadnienia przyrodnicze. Autorska zapowiedź programu, realizowanego przez panią Małgorzatę Nabel-Dybaś nie tylko zaciekawia, ale i pobudza do refleksji…

Jakie zagadnienia poruszymy?
Będzie mowa m.in. o jakże ważnej dla nas wodzie, a także o bobrach w zielonogórskich lasach, które w trakcie rozmowy wspomni Nadleśniczy Naszego Nadleśnictwa, Pan Arkadiusz Kapała.

💧Gdybyśmy mieli wymienić zwierzęta, które bezpośrednio kojarzą się z akwenami wodnymi to na pewno wśród nich znalazłby się bóbr. On też będzie bohaterem dzisiejszego reportażu z Nadleśniczym Nadleśnictwa Zielona Góra, Panem Arkadiuszem Kapała 🐾
fot. @Małgorzata Nabel Dybaś

Nie zabraknie też ciekawostek na temat "czatowania" z aparatem, o którym opowie nasz leśnik i pasjonat ornitologii Grzegorz Patek. Marek Maciantowicz, w rozmowie z autorka programu Małgorzata Nabel-Dybaś poruszy temat wilka. Na pewno będzie interesująco.

A jakieś ciekawostki z regionu?
Tak! Ich też nie zabraknie. Tym razem zaprezentujemy Wam w reportażu fragment "szeptanych" rozmów, które autorka magazynu nagrała z Mariuszem Kudlakiem i Marianem Pakułą w obszarze znanych nie tylko w Polsce Łąk Dobrosułowskich. W ramach projektu "Cervus - witaj w Naturze", którego głównymi celami jest ochrona siedlisk jelonka rogacza i wilka, Pani redaktor uczestniczyła w obserwacjach zwierząt. Warto dodać, że jeszcze tak niedawno w tym obszarze można było zobaczyć nawet ok. pół tysiąca jeleni. Zatem zapraszamy na wieczorną audycję! Będzie ciekawie, ekspercko i refleksyjnie. Bo przecież miechanizm przyrody nieustannie się zmienia i potrafi nas zaskakiwać.

Jak sama autorka leśnego cyklu wspomina: "Przewodnikami i bohaterami reportaży Małgorzaty Nabel-Dybaś są jej miłośnicy, fotografowie, ornitolodzy, zapaleni grzybiarze, myśliwi, literaturoznawcy i pasjonaci. Jednym słowem – leśnicy, którzy odpowiadając często na niewygodne pytania, tłumaczą ten prosty porządek, jakim jest natura.”

Cała zapowiedź jest dostępna na profilu Facebook Radia Zachód (link). Zapraszamy do odsłuchania dzisiejszej audycji, a dla tych którzy nie będą mieli możliwości  przygotowaliśmy niespodziankę. Co miesiąc, w każdą najbliższą sobotę następującą po środowej emisji, na antenie Radia Zielona Góra po godz. 9:00 odbędzie się retransmisja programu.

Edukacja przez zabawę!

Tradycyjnie, po godz. 21:15 będzie można wziąć udział w zabawie przyrodniczej. Będzie to również doskonała okazja, aby na antenie radiowej podzielić się wiedzą i doświadczeniem.

Czy audycja będzie dostępna online?

Tak! Audycja będzie dostepna w środę 30 października br. po godz. 20:00 - online w Radio Zachód (103 FM lub 106 FB). Pamiętajmy także, że retransmisja odbędzie się na antenie Radia Zielona Góra po godz. 9:00 w nadchodzącą sobotę 3 listopada 2019 r.

 

#zapraszamy #reportazezlasu #cyklaudycji #LasDobreSąsiedztwo
#zielonogorscyleśnicy #RDLPwZielonejGórze #RadioZachód #RadioZielonaGóra


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż

Polecamy Polecamy