Wydawca treści
Deklaracja dostępności
Lasy Państwowe zobowiązują się zapewnić dostępność swoich stron internetowych zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do stron jednostek LP w domenie: .lasy.gov.pl
- Data publikacji strony internetowej: 1 lipca 2012 r.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 6 marca 2019 r.
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodów wymienionych poniżej.
Niezgodność z załącznikiem
- elementy nawigacji strony o niskim kontraście,
- niepełne opisy alternatywne elementów grafiki szablonu strony,
- elementy formularzy nie posiadające opisów alternatywnych,
- stosowanie formatowania mogącego ograniczać czytelność dłuższych bloków tekstu,
- pliki w formacie PDF, które powstały na podstawie niewłaściwie przygotowanych dokumentów (np. skanów).
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji: 20 lipca 2020 r.
- Data ostatniego przeglądu deklaracji: 22 maja 2025 r.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o wyniki audytu z serwisu validator.utilitia.pl
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Koordynatora dostępności cyfrowej Agnieszki Krokowskiej, e-mail: dostepnosc.cyfrowa@zilp.lasy.gov.pl lub telefonicznie: 22 270 71 00.
W zgłoszeniu podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania. Jeżeli termin będzie zbyt krótki, poinformujemy Cię o tym oraz wskażemy nowy termin (nie dłuższy niż 2 miesiące).
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej, zaproponujemy Ci dostęp do treści w sposób alternatywny.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli odmówimy zapewnienia dostępności, możesz złożyć skargę. Masz również prawo odmówić skorzystania z zaproponowanego alternatywnego dostępu.
Skargę możesz złożyć do:
-
Dariusz Gąsiorowski - Dyrektor Zakładu
Zakład Informatyki Lasów Państwowych im. Stanisława Kostki Wisińskiego
ul. Leśników 21 C, 05-090 Sękocin Stary
Dyrektor przyjmuje interesantów w każdy poniedziałek, godz. 9:00-11:00, pok. nr 3. -
Skargi i wnioski można:
- przesłać listownie na adres:
Zakład Informatyki Lasów Państwowych
im. Stanisława Kostki Wisińskiego
05-090 Sękocin Stary, ul. Leśników 21 C - przesłać w formie pisma elektronicznego przez ePUAP
- przesłać e-mail na adres: biuro@zilp.lasy.gov.pl
- doręczyć osobiście do Kancelarii Zakładu
- przesłać listownie na adres:
Pomocne mogą być informacje dostępne na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także skontaktować się z Rzecznikiem Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję.
Dostępność architektoniczna
Adres siedziby: Nadleśnictwo Zielona Góra, Rybno 31, 65-943 Rybno.
Na terenie ogrodzonej posesji Nadleśnictwa Zielona Góra występują dwa odrębne budynki: budynek główny o numerze inw. 105/8 oraz budynek świetlicy o numerze inw. 105/651 wraz z dobudowaną kancelarią Leśnictwa Wilkanowo, a także drewniana wiata o numerze inw. 109/1930 przeznaczona do celów edukacyjnych.
Na teren posesji można wejść głównym wejściem (furtką) wyłącznie schodami, które nie są dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Alternatywą dla osób niepełnosprawnych jest przejazd przez bramę wjazdową na teren posesji.
Budynek główny to obiekt o dwóch kondygnacjach. Wejście główne budynku jest dostępne dla osób niepełnosprawnych łącznie z parterem, na którym znajduje się Sekretariat wraz z pomieszczeniem Nadleśniczego i Zastępcy Nadleśniczego, gabinet Inżyniera Nadzoru, a także Dział Gospodarki Leśnej oraz węzeł sanitarny. Na pierwszym piętrze znajduje się: Dział Księgowości wraz z Kasą, Dział Administracyjno-Gospodarczy oraz Dział Kadr wraz z Kancelarią niejawną, które są niedostępne dla osób niepełnosprawnych – występują wyłącznie schody. Korytarze przebiegają na dwóch poziomach przez długość całego piętra. Dostęp do korytarzy jest po przejściu przez dwoje drzwi z samozamykaczami i niskimi progami. Drzwi i przejścia do poszczególnych pomieszczeń biurowych posiadają minimalną szerokość 90 cm, umożliwiającą skorzystanie z przejścia osobie niepełnosprawnej. Drzwi wejściowe do budynku głównego mają szerokość mniejszą niż 90 cm, lecz po otwarciu drugiego skrzydła uzyskuje się przejście o szerokości większej niż 90 cm. Wejścia do pomieszczeń biurowych nie posiadają progów.
Budynek świetlicy to obiekt parterowy. Wejście główne do budynku jest dostępne dla osób niepełnosprawnych. Na parterze występuje Punkt p.poż, Pracownia gleboznawstwa i fitopatologii oraz świetlica, a także węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Dostęp do korytarza w budynku jest po przejściu przez dwoje drzwi z samozamykaczami i niskimi progami. Drzwi i przejścia posiadają minimalną szerokość 90 cm, umożliwiającą skorzystanie z przejścia osobie niepełnosprawnej. Wejścia do ww. pomieszczeń nie posiadają progów. Drugie niezależne wejście do Pracowni gleboznawstwa i fitopatologii jest niedostępne dla osób nieuprawnionych, a także dla osób niepełnosprawnych - występuje wysoki próg. Alternatywą jest dostępne wejście główne do budynku świetlicy. W budynku świetlicy mieści się Posterunek Straży Leśnej z niezależnym wejściem niedostępnym dla osób niepełnosprawnych.
Wiata edukacyjna jest dostępna dla osób niepełnosprawnych. Dojście do obiektu możliwe jest wyznaczoną ścieżką wyłożoną drobnym kamieniem bądź trawnikiem.
Na terenie Nadleśnictwa poza ogrodzoną posesją występuje ogólnodostępny parking, a także stojak na rowery. Brak jest wyznaczonego miejsca postojowego dla osób niepełnosprawnych.
W budynku głównym i budynku świetlicy nie ma szczególnych oznaczeń ani systemów dźwiękowych ułatwiających poruszanie się osobom niewidomym i słabowidzącym. Po budynkach można poruszać się z psem asystującym.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych, a wśród pracowników nie ma tłumacza języka migowego.
W celu ułatwienia rozstrzygnięcia danej sprawy bądź ustalenia terminu spotkania wskazany jest kontakt telefoniczny pod nr
+48 68 326 53 52 lub e-mailowo na adres: zielonagora@zielonagora.lasy.gov.pl