Asset Publisher Asset Publisher

SALE OF WOOD AND SAPLINGS

Sale of wood and saplings

Sale of wood is held in sub-districts:
 
Monday
 Leśniów 7.00 - 11.00
 
Tuesday
 Przylep 8.00 - 10.00
 Zagórze 8.00 - 10.00
 Buchałów 8.00 - 10.00
 
Wednesday
 Łężyce 7.00 - 9.00
 
Thursday
 Nietków 8.00 - 10.00
 Laski 7.00 - 9.00
 Ochla 7.00 - 9.00
 Wilkanowo 7.30 - 10.00
 
Friday
 Świdnica 8.00-11.00
 
Purchase is possible in other terminals depending of capabilities and local conditions.
Cashier's office is open: Monday to Friday 7.30-2.00
Shipment of the purchase takes place within 14 days.


Sapling sale is carried out in Ochla nursery on Mondays, 10.00-12.00
 
Further information is available on: +48 509 560 713 - arborist forester.
Information on saplings can be reached via the Forest District Office - arboculturist
phone +48 68 323 74 53.


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Ognik zaprasza!

Ognik zaprasza!

W ubiegły czwartek , tj. 7 września w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze przy ul. Kożuchowskiej 4, odbyło się uroczyste otwarcie „Edukacyjnej sali bezpieczeństwa przeciwpożarowego „OGNIK”, powstałej w ramach Rządowego Programu „Bezpieczna”+.

Do akcji „Ognik” czynnie włączyły się nadleśnictwa z terenu powiatu zielonogórskiego, nie tylko finansowo, ale i koncepcyjnie, a merytorycznie także pracownicy RDLP w Zielonej Górze.

,,W ramach programu w przygotowanych pomieszczeniach szkoleniowych, w tzw. „bezpiecznym domu” i „bezpiecznym lesie” strażacy będą prowadzić zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych, interaktywnej wizualizacji, symulacji zagrożeń i sprzętu pożarniczego. To w nich dzieci będą mogły dowiedzieć się o zagrożeniach czyhających w pozoru bezpiecznym domowym zaciszu oraz w lesie. W przygotowanych pomieszczeniach odwzorowano rzeczywiste wnętrze mieszkania oraz urządzono salkę edukacyjną lasu, w którym dzieci zostaną zapoznane z zagrożeniami pożarowymi w miejscu zamieszkania oraz na terenach leśnych. Umieszczono tam fantomy do nauki pierwszej pomocy przedmedycznej oraz telefon, przez który dzieci będą się uczyły zgłaszać zdarzenia do straży pożarnej. W „bezpiecznym domu” jest również łazienka, a w niej piecyk gazowy, gdzie strażacy zaprezentują i wytłumaczą dzieciom, jak ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla (czadem), oraz zademonstrują działanie czujnika czadu, który ostrzega przed ewentualnym zagrożeniem. Istotnym punktem zajęć są ćwiczenia ewakuacyjne z miejsca objętego pożarem."        (mł. bryg. Ryszard Gura – oficer prasowy KM PSP Zielona Góra)

W uroczystościach otwarcia sali nie mogło zabraknąć mobilnego stoiska promocyjno-edukacyjnego Nadleśnictwa Zielona Góra. Tego dnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze brali udział w przygotowanych przez Nas leśnych zajęciach, a strażacy przygotowali dla najmłodszych sportowe konkurencje, by choć przez chwilę wcielić się w rolę strażaka.

 

A dla wszystkich, którzy chcieliby pospacerować po ,,Ogniku" oraz JRG1, zapraszamy do odwiedzenia stron: