LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Czas na sport 2016

Już po raz trzeci Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze zorganizował festyn sportowo-rekreacyjny pt. ,,Czas na sport". Na festynie nie mogło zabraknąć stoiska promocyjno-edukacyjnego Naszego nadleśnictwa.

W ubiegłą sobotę (tj. 25 czerwca 2016 roku) wraz z Nadleśnictwem Przytok uczestniczyliśmy w festynie ,,Czas na sport". Głównym wydarzeniem imprezy były biegi przełajowe. Biegi odbyły się na dwóch dystansach 5 oraz 10 km. Dodatkowo odbył się marsz Nordic Walking na dystansie 5 km oraz turniej koszykówki ulicznej MOSiR Streetball. 

Nie odbyło się również bez biegów dla najmłodszych. Na specjalnie przygotowanej trasie swoich sił spróbować mogły dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas I-IV oraz V-VI.

Biegom towarzyszył festyn sportowo-rekreacyjny. Skorzystać można było z dmuchanych zjeżdżalni, dmuchanego toru przeszkód, pojawiły się również kule wodne oraz trampoliny.

Na placu festynu ustawione były stanowiska z zabawami manualnymi dla dzieci i młodzieży. Każdy mógł spróbować wykonać swój medal z prawdziwego piernika, lub w wersji papierowej oraz wziąć udział eksperymentach, czy w zajęciach z robotyki.

Nasze nadleśnictwo wraz z Nadleśnictwem Przytok również przygotowało dla najmłodszych różnego rodzaju zabawy. Nie mogło zabraknąć tropów zwierząt, tablicy dźwiękowej, nasion, szyszek, czy innych pomocy interaktywnych.