LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Głos lasu

„Głos Lasu” to bezpłatny miesięcznik dla pracowników Lasów Państwowych. Ukazuje się od 1970 r. Obecnie wydawany jest w nakładzie 12,5 tys. egzemplarzy. Dociera do wszystkich jednostek i pracowników PGL LP.

Każdego roku Centrum Informacyjne Lasów Państwowych wydaje 11 numerów „Głosu Lasu” (w tym jeden podwójny – wakacyjny). W czasopiśmie publikowane są artykuły i materiały dziennikarskie pochodzące nie tylko od redakcji, lecz także pracowników Lasów Państwowych różnego szczebla – naczelników wydziałów i pracowników merytorycznych DGLP, pracowników regionalnych dyrekcji, nadleśnictw, a także leśniczych i podleśniczych. Stale współpracujemy z rzecznikami prasowymi jednostek organizacyjnych. Ponadto na naszych łamach publikujemy artykuły naukowców i pracowników naukowych uczelni wyższych, Instytutu Badawczego Leśnictwa i innych jednostek związanych z Lasami Państwowymi. 

„Głos Lasu” umożliwia wymianę doświadczeń zarówno zawodowych, jak i tych innych, np. podróżniczych czy związanych z ciekawym hobby. Organizujemy także konkurs „Ruszamy na łamy”, w którym pracownicy LP mogą spróbować swych sił jako dziennikarze, dołączając tym samym do zespołu osób publikujących na naszych łamach. Ciekawych pomysłów i tematów do zrealizowania nie brakuje!

Czasopismo dystrybuowane jest nieodpłatnie w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych. Pracownicy mogą także pobrać wersję elektroniczną w formacie PDF zamieszczaną w Portalu Pracowniczym.

W 2013 roku „Głos Lasu" zdobył nagrodę Złote Szpalty w konkursie Szpalty Roku, przeznaczonym dla wydawnictw firmowych. Jury konkursu uznało miesięcznik za najlepszy magazyn dla pracowników w Polsce. „Głos Lasu" nagrodzono za „efektowne przedstawienie życia lasu oraz poetykę tytułów".

Kontakt do gazety: glos.lasu@cilp.lasy.gov.pl