LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

IV ULTRAMARATON ZIELONOGÓRSKI ,,NOWE GRANICE"

Na przełomie 2014/2015 r. Zielona Góra powiększyła znacząco swoje granice przyłączając okoliczne tereny. Takie zdarzenie wzbudziło refleksję i ciekawość ile teraz wynosiłaby trasa dookoła miasta – okazało się, że ponad 100km. Jest to zatem wspaniała okazja, by w naszym mieście zorganizować Ultramaraton na dystansie 100km+, biegnący właśnie nowymi granicami miasta.

Wierzymy, że ta inicjatywa pozwoli nagłośnić ten fakt, wypromować wspaniałe i znane zielonogórskie tereny jak Wzgórza Piastowskie czy Las Nadodrzański, a zarazem poznać nowe tereny rekreacyjne w jego (nowych) granicach.

IV Ultramaraton „Nowe Granice” nie jest skierowany tylko do Biegaczy Ultra. Uczestnicy mogą startować w zawodach w trzech kategoriach biegowych oraz dwóch duatlonowych
(bieg + rower). Mamy nadzieję, że takie podejście sprawi, że wielu z Was będzie mogło uczestniczyć w zawodach i jednocześnie poznać smak biegów ultra.

Niech każdy wyznaczy sobie, swoje własne, nowe granice!

Trasa biegnie wzdłuż nowych granic Zielonej Góry, głównie ścieżkami leśnymi. Długość trasy to ok. 103km. Trasa będzie oznaczona taśmami w nieoczywistych miejscach i na skrętach. Ślad trasy będzie dostępny do pobrania przez uczestników ze strony zawodów.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie internetowej
biegu do dnia 12 lutego 2018r lub do osiągnięcia limitu Uczestników oraz w Biurze Zawodów w
godzinach jego otwarcia.

 

Więcej na stronie www Stowarzyszenia Nowe Granice (kliknij mnie!)