LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Śnieżne Konwalie w zielonogórskich lasach

Kiedy za oknem zima, śnieg i trzaskający mróz jedni wybierają ciepłe kapcie i kanapę a inni biegają po lesie na orientację.

I wbrew pozorom wcale nie jest to garstka osób. W sobotnim biegu na orientację, który miał miejsce w zielonogórskich lasach wzięło udział ponad 300 osób z całej Polski.
 
 
W lasach naszego nadleśnictwa mieliśmy okazję gościć uczestników biegu na orientację "Śnieżne konwalie", który otwiera cykl czterech podobnych imprez organizowanych przez stowarzyszenie Rajd Konwalii. Wyznaczone trasy miały długość 50 km, 25 km a także 5 km i 3 km, w związku z takim zróżnicowaniem uczestników biegu wyposażonych w elementy odblaskowe, czołówki i oczywiście mapy i kompasy, można było spotkać w lasach od rana do późnych godzin wieczornych. Zarówno start jak i meta mieściły się przy ogrodzie botanicznym. Od organizatorów dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy dotyczących tej dyscypliny sportowej, na pewno jest to świetny sposób na spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną, a ogólnodostępne leśne tereny dostarczają wielu możliwości do organizowania i planowania tras.
 
 
Nadleśnictwo Zielona Góra podjęło współpracę ze stowarzyszeniem Rajd Konwalii aby umożliwić popularyzację sportów na orientację wśród mieszkańców Zielonej Góry. W niedługim czasie każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności w czytaniu mapy i odnajdywaniu punktów kontrolnych w terenie za sprawą projektu "Zielony punkt kontrolny"