LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Wspólnie świętujemy dla Niepodległej!

10 listopada 2021 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy odbyło się wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego oraz wspólne sadzenie drzew.

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy obchody Święta Niepodległości rozpoczęli od wspólnego zaśpiewania Hymnu, włączając się tym samym w akcję ,,Niepodległa do Hymnu".

Najstarsi uczniowie szkoły uwiecznieni na dziedzincu szkolnym przed uroczystym śpiewaniem Hymnu (Fot. Kaja Borzęcka).

Następnie 7 i 8-klasiści przystąpili do uroczystego sadzenia drzew. Młodzież posadziła przed swoją szkołą i na dziedzincu szkolnym 25 sadzonek rodzimych gatunków drzew (lipy, jarzęby oraz buki), które zostały wyprodukowane na Szkółce Leśnej w Ochli.

Sadzimy dla Niepodległej! (Fot. Kaja Borzęcka).

Uczniowie w trakcie sadzenia sadzonek buka zwyczajnego (Fot. Kaja Borzęcka).

Biało-czerwone buki (Fot. Kaja Borzęcka).

Uczniowie w trakcie sadzenia jarzębu pospolitego (Fot. Kaja Borzęcka).

Na chwilę przed pamiątkowym zdjęciem (fot. Kaja Borzęcka).

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane w 2018 roku - w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy przenieść tę nową tradycję na kolejne stulecie i dać wszystkim możliwość zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami, wszystkimi Polakami. Uczcijmy najważniejsze święto i wyślijmy w świat sygnał, że potrafimy zjednoczyć się w tak wyjątkowym dniu dla naszej Ojczyzny!Każdego Polaka, w kraju i za granicą, nad morzem i na szczytach gór, w malutkich wsiach i największych metropoliach, zachęcamy do śpiewania Mazurka Dąbrowskiego wraz z przyjaciółmi, rodziną, współlokatorami, sąsiadami, z akompaniamentem lub bez. Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!

Akcję „Niepodległa do Hymnu” wspierają Poczta Polska oraz Lasy Państwowe. Za pomoc w realizacji kampanii Biuro Programu „Niepodległa” składa podziękowania Polskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki oraz polskim olimpijczykom, którzy wzięli w niej udział.