Aktualności Aktualności

Powrót

Akcja „Majówka 21”

Akcja „Majówka 21”

Weekend majowy to czas kiedy chętniej wybieramy się do lasu, by odpocząć, pospacerować, nacieszyć się przyrodą. W celu zapewnienia bezpieczeństwa wzmożone zostaną patrole straży leśnej.

W dniach od 30 kwietnia do 10 maja 2021 r. na terenach leśnych planowana jest akcja Straży Leśnej o kryptonimie „Majówka 21”. Akcja będzie realizowana poprzez działania kontrolno – prewencyjne, które mają na celu egzekwowanie od osób przebywających na terenach leśnych zachowań zgodnych z obowiązującymi przepisami w zakresie tzw. bezprawnego korzystania z lasu. Strażnicy leśni będą przede wszystkim reagowali na wszelkie naruszenia przepisów przeciwpożarowych wynikających z ustawy o lasach, które mogą spowodować pożar, jego rozprzestrzenianie, utrudnianie prowadzenia działania ratowniczego lub ewakuację. Planuje się realizację działań przy współudziale innych służb porządkowych m. in. Policji, Państwowej Straży Łowieckiej, Państwowej Straży Rybackiej.

Spędzanie czasu w lesie pozwala na naładowanie się pozytywną energią i czerpanie przyjemności z tego pobytu. Bywa i tak, że w wyniku niefrasobliwości lub niewiedzy, dochodzi do pożarów, zgubienia się w lesie czy innych nieprzyjemnych zdarzeń. Przed wyjściem do lasu należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu.

Warto ubrać się odpowiednio do panujących warunków atmosferycznych, zabrać coś do picia i jedzenia oraz telefon z naładowaną baterią, a także gwizdek, który może pomóc zlokalizować nasze położenie w lesie.

Życzymy udanej, a przede wszystkim bezpiecznej majówki w lesie!


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż

Polecamy Polecamy