Aktualności Aktualności

Powrót

Ratujmy las przed pożarem! RELACJA

Ratujmy las przed pożarem! RELACJA

8 maja , godz.10:00- 14:00 „Chronimy lasy przed pożarem" – Nadleśnictwo Zielona Góra zorganizowało spotkanie edukacyjne w okolicach miejscowości Przylep koło Zielonej Góry. Akcja skierowana była głównie do dzieci i młodzieży szkolnej, ale również do wszystkich zainteresowanych tematyką leśną i ochrony lasów przed pożarami.

Akcja związana jest z promocją projektu zrealizowanego przez Nadleśnictwo Zielona Góra w ramach działania "Odtwarzanie potencjału produkcji leśnej zniszczonego przez katastrofy oraz wprowadzanie instrumentów zapobiegawczych" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Projekt dotyczył modernizacji ponad 8 km dojazdów pożarowych w lasach.

 

Na spotkanie zorganizowane przez nadleśnictwo w terenie, przybyli mi.in uczniowie SP w Przylepie, członkowie "Zielonego Patrolu" z Czerwieńska oraz inne osoby zainteresowane wydarzeniem.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazje dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat funduszy, dzięki którym możliwa była modernizacja dojazdów pożarowych w Nadleśnictwie Zielona Góra. Była także możliwość obejrzenia wozu rozpoznawczo-gaśniczego nadleśnictwa oraz wypróbowania modułu gaśniczego. Na stanowisku promocyjnym zarówno dzieci jak i dorośli brali udział w konkursach z wiedzy przyrodniczej, można było także odbić w piasku tropy zwierząt leśnych, obejrzeć wiernie odtworzone modele ptaków leśnych, a później przez lornetę obserwować te prawdziwe - w koronach drzew. 

W organizacji spotkania wzięli udział również strażacy z OSP Przylep oraz JRG 2 z Zielonej Góry, którzy demonstrowali odwiedzającym stanowisko wyposażenie wozów strażackich.

Największą atrakcją spotkania był niewątpliwie przelot samolotu patrolowo-gaśniczego AZL z Przylepu, który zademonstrował kontrolowany zrzut wody w pobliży miejsca spotkania.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż

Polecamy Polecamy