Zielony Punkt Kontrolny

Nadleśnictwo Zielona Góra zaprasza do skorzystania z nowej formy rekreacji w lasach zielonogórskich. "Zielony Punkt Kontrolny" to nowatorska koncepcja udostępniania lasu. Koncepcja ta polega na umieszczeniu na ciekawych terenach leśnych stałych punktów kontrolnych i odnajdywaniu ich przez uczestników przy pomocy udostępnionej mapy.

Na terenie 8 km2 umieszczone zostały stałe punkty kontrolne (drewniane słupki wraz z oznaczeniem), a każdy punkt na swój numer i wyposażony jest w perforator, który potwierdzi odnalezienie punktu na mapie lub na karcie zawodnika.

Projekt pozwala na zdobycie nowych umiejętności - posługiwania się mapą i orientację w terenie, a jednocześnie umożliwia poznanie ciekawych zakątków leśnych i obserwację przyrody.

Do dyspozycji biegaczy są dwa warianty trudności trasy, co pozwala na korzystanie z tej formy aktywności zarówno zaawansowanym biegaczom jak i amatorom - trasę można również przejść powoli, podczas spaceru z rodziną.

Aby skorzystać z naszego Zielonego Punktu Kontrolnego trzeba pobrać plik- mapę w formacie pdf.  do wydruku na domowej drukarce, udać się wybrany początek trasy i ruszać w drogę.