Wydawca treści Wydawca treści

Organizacja nadleśnictwa

Nadleśnictwo jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych, działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega ono Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, prowadzącej nadzór i koordynującej działania na swoim terenie. Nadleśnictwa dzielą się na leśnictwa.

 
Nadleśniczy jest pracownikiem administracji leśnej jednoosobowo kierującym nadleśnictwem, ponoszącym za nie odpowiedzialność i reprezentującym je na zewnątrz.
 
Zastępca nadleśniczego odpowiada za całokształt sfery produkcyjnej w nadleśnictwie, kieruje Działem Gospodarki Leśnej i pracą leśniczych.
 
Dział Gospodarki Leśnej prowadzi całokształt spraw związanych z planowaniem, organizacją, koordynacją i nadzorem prac w zakresie selekcji i nasiennictwa, szkółkarstwa, hodowli lasu, ochrony lasu (w tym ochrony przeciwpożarowej), ochrony przyrody i zagospodarowania turystycznego, łowiectwa oraz innych działów zagospodarowania, urządzania i użytkowania lasu oraz sprzedaży drewna i użytków ubocznych tj. „choinek"  administrowaniem portalem leśno-drzewnym oraz portalem e-drewno. Prowadzi również sprawy związane z podatkami lokalnymi (rolnym i leśnym). Dział ten zajmuje się także sprawami dotyczącymi  stanu posiadania, w tym najmem i dzierżawą, ewidencją gruntów oraz udostępnianiem lasu, realizacją zadań programów edukacyjnych związanych z wiedzą przyrodniczo-leśną we współpracy z mediami, szkołami i samorządami terytorialnymi.
 
Leśnictwa stanowią podstawową jednostkę terenową w nadleśnictwie, w której w  bezpośredni sposób prowadzi się gospodarkę leśną. Leśnictwem kieruje leśniczy, który ma obowiązek organizacyjnego przygotowania oraz terminowego wykonania wszelkich czynności techniczno-gospodarczych, ochronnych i administracyjnych na terenie powierzonego leśnictwa.
 
Szkółka leśna jest wyodrębnionym działem o charakterze gospodarstwa, przeznaczonym do produkcji materiału sadzeniowego na potrzeby własne i do sprzedaży. Szkółką Leśną kieruje Leśniczy-Szkółkarz, do którego zadań należy planowanie oraz kierowanie zabiegami prowadzonymi na szkółce leśnej, tj. hodowla i ochrona sadzonek w celu zapewnienia zdrowego materiału do odnowień lasu i zalesień.
 
Dział finansowo-księgowy prowadzi sprawy księgowe, finansowe, dotyczące planowania finansowo-ekonomicznego, analiz oraz sprawozdawczości, a także organizuje i sprawuje kontrolę wewnętrzną nad dokumentami finansowo-księgowymi.  Działem kieruje Główny Księgowy.
 
Dział administracyjno-gospodarczy obsługuje całokształt spraw związanych z administracją nadleśnictwa i jego nieruchomości, sporządzaniem i realizacją planów budowy, zakupami środków trwałych oraz planowaniem remontów infrastruktury. Na czele działu stoi Kierownik Działu Administracyjno-Gospodarczego.
 
Posterunek Straży Leśnej zajmuje się w szczególności analizą stanu zagrożenia szkodnictwem leśnym, zapobieganiem mu, zwalczaniem przestępstw i wykroczeń tego typu oraz związaną z tym sprawozdawczością. Szczegółowe zadania wchodzące w zakres obowiązków Posterunku Straży Leśnej określone są w odnośnych zarządzeniach i decyzjach, instrukcjach wewnętrznych LP, planach pracy i bieżących poleceniach bezpośredniego przełożonego oraz jednostki wyższego szczebla. Posterunkiem kieruje Komendant, który zajmuje się również koordynacją spraw BHP.
 
Pracownia gleboznawstwa i fitopatologii realizuje zadania specjalistyczne z zakresu gleboznawstwa, nawożenia i fitopatologii na rzecz jednostek RDLP w Zielonej Górze. Do jej zadań należy analiza właściwości wodnych, fizycznych i sorpcyjnych gleb. Pracownia, dokonuje szczegółowych opracowań siedliskowych oraz formułuje zalecenia nawożeniowe dla szkółek. Do obowiązków jednostki w zakresie fitopatologii należy przede wszystkim monitoring zdrowotny nasion i sadzonek oraz upraw i starszych drzewostanów pod kątem zagrożenia chorobami grzybowymi oraz opracowywanie działań profilaktycznych ograniczających zagrożenia grzybowe w produkcji szkółkarskiej. Kierowana przez Starszego specjalistę Służby Leśnej ds. gleboznawstwa i fitopatologii.
 
Inżynier nadzoru wykonuje w nadleśnictwie czynności kontrolne w zakresie ustalonym przez Nadleśniczego. W sprawach dotyczących planowania gospodarczego, koordynacji i realizacji prac gospodarczych w Nadleśnictwie współpracuje on z Zastępcą Nadleśniczego. Podejmowane przez niego czynności polegają na systematycznej obserwacji stanu lasu i innego mienia na terenie nadleśnictwa w celu ochrony mienia oraz lasów przed szkodnictwem. 
 
Specjalista ds. Pracowniczych prowadzi całokształt spraw pracowników PGL LP w rozumieniu Kodeksu pracy i PUZP oraz ogólne sprawy organizacyjno-prawne dotyczące działania nadleśnictwa. W szczególności zobowiązany jest on do prowadzenia ewidencji osobowej związanej z obsługą kadrową oraz sprawami socjalnymi. 
 
Stanowisko ds. informatyki - wykonuje czynności administratora Systemu Informatycznego Lasów Państwowych. Zarządza kontami poczty elektronicznej, kartami kryptograficznymi (cms card). Odpowiada za utrzymanie, rozwój i monitorowanie pracy serwerów i urządzeń sieciowych. Zajmuje się administrowaniem komputerami, urządzeniami peryferyjnymi oraz rejestratorami leśniczego i systemem EMM.
 

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym

Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Zielona Góra

Wilkanowo Przysiółek Rybno 31, 65-950 Zielona Góra

 

na podstawie  art. 38 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 28.09.1991 r. o lasach (t.j. Dz. U. z 2017 r. Nr 788) oraz przepisów rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 20.04.2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przeprowadzania przetargu publicznego oraz sposobu i warunków przeprowadzania negocjacji cenowej w przypadku sprzedaży lasów, gruntów i innych nieruchomości znajdujących się w zarządzie Lasów Państwowych (Dz. U. Nr 78, poz. 532)

 

O G Ł A S Z A

PISEMNY PRZETARG NIEOGRANICZONY

 

na sprzedaż stanowiącej własność Skarbu Państwa, pozostającej w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe Nadleśnictwa Zielona Góra nieruchomości – lokalu niemieszkalnego użytkowego wraz z udziałem w prawie własności gruntu, na którym posadowiony jest budynek, w którym znajduje się lokal.

 

  1. Oznaczenie nieruchomości wg księgi wieczystej: KW nr ZG1E/00065065/2: działka nr 863/2, Wilkanowo, Gmina Świdnica. Lokal powinien zostać wyodrębniony przez kupującego z księgi wieczystej ZG1E/00065065/2

  2. Oznaczenie nieruchomości wg danych z ewidencji gruntów i budynków:woj. lubuskie, powiat zielonogórski, gmina Świdnica, obręb nr 0011 Wilkanowo, miejscowość Wilkanowo, działka nr 863/2, Rodzaj użytku: B (tereny mieszkaniowe); Powierzchnia działki - 0,0600 ha

  3. Powierzchnia nieruchomości (lokalu): 17,64 m2,udział w gruncie przypisany do lokalu 46/1000, udział w budynku gospodarczym 0,5 m2

  4. Opis nieruchomości: Nieruchomość stanowi lokal użytkowy nr 33/7 o powierzchni 17,64 m2, położony na 2 piętrze (poddaszu) budynku mieszkalnego, wyposażony w instalację elektryczną (z możliwością wykonania instalacji wod-kan, i gazowej znajdującej się w budynku). Podłoga drewniana zniszczona, stolarka okienna nieszczelna, brak sanitariatu w lokalu, ogrzewanie – piec węglowy. Lokal wymaga generalnego remontu.

  5. Przeznaczenie w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego: Zgodnie z SUiKZP działka położona jest na obszarze przeznaczonym pod budownictwo mieszkaniowe.

  6. Sposób zagospodarowania nieruchomości: niezagospodarowana.

  7. Obciążenia nieruchomości: brak.

  8. Zobowiązania, których przedmiotem jest nieruchomość: brak.

  9. Informacja o wpisie nieruchomości do rejestru zabytków: niewpisana.

  10. Cena wywoławcza nieruchomości: 6.000,00 zł (sześć tysięcy 00/100 złotych) netto. Cena netto zaproponowana w ofercie musi być większa od ceny wywoławczej netto. Cena netto oferty wybranej jako najkorzystniejsza w przetargu zostanie powiększona o obowiązujący na dzień sprzedaży podatek od towarów i usług.

  11. Termin i miejsce, w których można się zapoznać z dodatkowymi informacjami dotyczącymi nieruchomości: w siedzibie Nadleśnictwa Zielona Góra w Wilkanowie, Przysiółek Rybno 31, 65 950 Zielona Góra, w dni robocze, w godzinach 7:00 – 15:00; w „Regulaminie przetargów” umieszczonym na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Nadleśnictwa Zielona Góra w zakładce „Wystąpienia, komunikaty i ogłoszenia”: http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_zielona_gora/nadl_zielona_gora/komunikaty_i_ogloszenia; na stronie internetowej Nadleśnictwa Zielona Góra www.zielonagora.zielonagora.lasy.gov.pl ; na tablicy ogłoszeń w siedzibie Nadleśnictwa.

  12. Termin i miejsce przetargu: Siedziba Nadleśnictwa Zielona Góra w Wilkanowie, Przysiółek Rybno 31, 65-950 Zielona Góra, w świetlicyw dniu 05.10.2017 r. o godzinie 09:15.

  13. Wysokość wadium, jego forma, termin i miejsce wniesienia: Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 600,00 zł (sześćset złotych 00/100). Wadium może być wniesione w formie pieniężnej lub w formie gwarancji bankowej. Wadium w formie pieniężnej należy wnieść na rachunek Nadleśnictwa Zielona Góra w BGŻ S.A. Zielona Góra, nr rachunku 63 2030 0045 1110 0000 0052 6360, z dopiskiem „Wadium - przetarg na sprzedaż lokalu użytkowego Wilkanowo Przysiółek Rybno 33/7” w nieprzekraczalnym terminie do dnia04.10.2017 r. do godziny 12:00. Wadium w formie gwarancji bankowej należy złożyć w formie oryginału bezpośrednio w sekretariacie Nadleśnictwa Zielona Góra do dnia 04.10.2017 r. do godziny 12:00.Wymagany termin ważności wadium złożonego w formie gwarancji bankowej powinien wynosić co najmniej 90 dni, licząc od dnia otwarcia przetargu.

  14. Termin i miejsce składania pisemnych ofert: Oferty w zaklejonych kopertach należy składać w siedzibie Nadleśnictwa Zielona Góra w Wilkanowie, Przysiółek Rybno 31, 65-950 Zielona Góra, w sekretariaciew terminie do dnia 05.10.2017 r. do godziny 09:00. Oferty można przesłać pocztą, kurierem albo złożyć osobiście. Na kopercie z ofertą należy umieścić nazwę i adres oferenta, nazwę i adres sprzedającego oraz napis: „Oferta na sprzedaż lokalu użytkowego Wilkanowo Przysiółek Rybno 33/7 – nie otwierać przed 05.10.2017 r. godz. 09:15”.

  15. Elementy oferty, które będą miały wpływ na jej ocenę: Cena 100%. Proponowany sposób zagospodarowania lokalu musi odpowiadać ogólnemu charakterowi budynku, w którym lokal się mieści.

  16. Sposób oceny elementów oferty, o których mowa w pkt 15 ogłoszenia: Sprzedający oceni proponowany sposób zagospodarowania lokalu pod względem uciążliwości dla mieszkańców. Oferty przedstawiające sposób zagospodarowania niezgodny z wymaganiem sprzedającego będą odrzucone.

  17. Termin zapłaty ceny nabycia nieruchomości: Osoba ustalona jako nabywca nieruchomości zobowiązana jest nie później niż na 1 dzień przed wyznaczonym terminem podpisania umowy notarialnej przenoszącej własność nieruchomości zapłacić kwotę równą 100% ceny nieruchomości osiągniętej w przetargu.

  18. Informacja o skutkach niezawarcia umowy sprzedaży bez usprawiedliwionej przyczyny: Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie zawrze bez usprawiedliwionej przyczyny umowy sprzedaży nieruchomości w miejscu i terminie podanym przez Nadleśnictwo, sprzedający może odstąpić od zawarcia umowy, a wniesione wadium nie podlega zwrotowi.

  19. Sprzedającemu przysługuje prawo zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek z ofert.

     

 

Ogłoszenie zamieszcza się:

- na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Nadleśnictwa Zielona Góra

- na stronie internetowej Nadleśnictwa Zielona Góra

- na tablicy ogłoszeń siedzibie Nadleśnictwa

- w prasie o zasięgu obejmującym co najmniej powiat, na terenie którego jest położona nieruchomość, ukazującej się nie rzadziej niż raz w tygodniu (Gazeta Lubuska)