Miejsca i obiekty

Teren Nadleśnictwa Zielona Góra jest atrakcyjny pod względem turystycznym m.in. ze względu na swoje położenie w nieznacznej odległości od dużych ośrodków miejskich, jak również sąsiedztwo dróg międzynarodowych. Duży ruch turystyczny stwarza możliwości promowania walorów przyrodniczo-krajobrazowych, w tym również proekologicznej gospodarki leśnej.

Warto zobaczyć

Na gruntach Lasów Państwowych Nadleśnictwa Zielona Góra znajduje się co najmniej kilkanaście ważniejszych obiektów kultury materialnej: 6 cmentarzy, 1 pomnik, 1 wieża obserwacyjna murowana, 3 stanowiska z bunkrami i co najmniej 3 stanowiska kurhanów.

Program "Zanocuj w lesie"

„Zanocuj w lesie” to projekt, dzięki któremu już od 1 maja do dyspozycji miłośników bushcraftu i surwiwalu Lasy Państwowe udostępnią ponad 600 tys. ha w 425 nadleśnictwach. Dotychczas takich legalnych miejsc do nocowania w lasach było tylko 46.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Dobro z Natury - dołącz do szlachetnej inicjatywy!

Dobro z Natury - dołącz do szlachetnej inicjatywy!

Od 14 marca rozpocznie się kolejna edycja działania #DobrozNatury - szlachetna inicjatywa realizowana w ramach akcji Eko Choinka. Licytuj dzieła sztuki i wspieraj trzynastoletniego chłopca, który traci wzrok.

To prawdziwe unikaty opatrzone specjalnym certyfikatem!

Artyści stworzyli unikatowe dzieła sztuki, korzystając z drewna z recyklingu choinki miejskiej, która wcześniej zdobiła zielonogórską starówkę - tej kilkunastometrowej od leśników. W tym roku, grono piętnastu twórców. przekazując swoje prace na licytacje charytatywne, będzie wspierało kilkunastoletniego Wojtka Kaisera - syna leśnika z Nadleśnictwa Babimost. Dochód ze sprzedaży prac w całości zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację chłopca, tracącego wzrok i pragnącego widzieć piękno świata!

Wspólnie z twórcami tych unikatowych prac, serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję charytatywną "Dobro z Natury", poprzez udział w licytacjach specjalnych, które rozpoczną się w czwartek, 14 marca 2024 roku. Licytacje będą odbywać się na Facebooku cyklicznie, w systemie siedmiodniowym, o czym będziemy informować na bieżąco na Facebooku RDLP (link).

Już dzisiaj zapraszamy do dołączenia do dedykowanej grupy dla Wojtka, gdzie będą pojawiać się licytacje unikatowych prac artystów: Licytacje dla Wojtka | Facebook Zachęcamy do dołączenia do społeczności, grupy na Facebooku i wsparcia inicjatywy, poprzez udostępnianie w mediach społecznościowych oraz udział w licytacjach, które potrwają do 10 kwietnia 2024 roku!


Prace wykonane przez artystów na bazie drewna z recyklingu kilkunastometrowej choinki od leśników, zdobiącej wcześniej zielonogórska starówkę/ fot. Ewelina Fabiańczyk

Szczegóły na temat idei inicjatywy znajdują się na Facebooku – link, gdzie na bieżąco będą prezentowani artyści, zaangażowani w „Dobro z Natury". Zapraszamy do aktywnego udziału, wspólnie z naszymi wspaniałym gronem artystów: Anetą Janecką, Dominikiem Staśko, Elżbietą Stelmaszuk, Haliną Skindzier z grupą malarską „Halszki”, Hanną Najdowską, Jadwigą Sawicką, Januszem Orzepowskim, Krystyna Sułkowską, Lilianną Lilu Batory i uczennicami, Małgorzatą Maćkowiak, Mirosławem Szuniem, Renatą Brzozowską, Robertem Jurgą i Sylwią Gromacką-Staśko.

#DobraSztuka #DobroZNatury #SztukaCharytatywna #Wsparcie #Licytacje #DobroWraca