Miejsca i obiekty

Teren Nadleśnictwa Zielona Góra jest atrakcyjny pod względem turystycznym m.in. ze względu na swoje położenie w nieznacznej odległości od dużych ośrodków miejskich, jak również sąsiedztwo dróg międzynarodowych. Duży ruch turystyczny stwarza możliwości promowania walorów przyrodniczo-krajobrazowych, w tym również proekologicznej gospodarki leśnej.

Warto zobaczyć

Na gruntach Lasów Państwowych Nadleśnictwa Zielona Góra znajduje się co najmniej kilkanaście ważniejszych obiektów kultury materialnej: 6 cmentarzy, 1 pomnik, 1 wieża obserwacyjna murowana, 3 stanowiska z bunkrami i co najmniej 3 stanowiska kurhanów.

Program "Zanocuj w lesie"

„Zanocuj w lesie” to projekt, dzięki któremu już od 1 maja do dyspozycji miłośników bushcraftu i surwiwalu Lasy Państwowe udostępnią ponad 600 tys. ha w 425 nadleśnictwach. Dotychczas takich legalnych miejsc do nocowania w lasach było tylko 46.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

III edycja konkursu przyrodniczego pn. ,,W krainie mchów i paproci" za Nami!

III edycja konkursu przyrodniczego pn. ,,W krainie mchów i paproci" za Nami!

20 maja br. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 21 w Zielonej Górze III edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów uczęszczających do świetlic pod hasłem W krainie mchów i paproci.

W tegorocznej edycji udział wzięły: PSP 7, SP 8, SP 11, SP 21, SP 22 oraz Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna.

Komisja Konkursowa w składzie: Pani wicedyrektor Dorota Krawczak-Dzieńdziura oraz leśnik-szkółkarz Pani Kaja Borzęcka z Nadleśnictwa Zielona Góra, oceniła wszystkie zadania rozwiązywane przez uczestników konkursu.

Reprezentacje szkół podczas zmagań konkursowych (fot. SP nr 21 w Zielonej Górze)

W tym roku reprezentanci poszczególnych szkół rozwiązywali quiz Czy to prawda, że jeż europejski…, rozpoznawali rodzaje liści, odgadywali nazwy drzew oraz zwierząt leśnych, układali „tajemnicze” puzzle oraz zastanawiali się, jak dbać o las. Wykonali też jeża mając do dyspozycji klej, nożyczki i papier kolorowy.

Uczniowie wykonujący pracę plastyczną (fot. SP nr 21 w Zielonej Górze)

Wyniki konkursu: I miejsce PSP 7 (45,5 pkt), II miejsce SP 22 (44 pkt), III miejsce SP 11 (43,5 pkt). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Pamiątkowe zdjęcie nagrodzonych uczniów (fot. SP nr 21 w Zielonej Górze)

Serdecznie dziękujemy Nadleśniczemu Zielona Góra Panu Rafałowi Ozimińskiemu oraz Pani Kai Borzęckiej za wspieranie naszego konkursu oraz ufundowanie nagród rzeczowych dla jego uczestników. Nagrody ufundowało również Miasto Zielona Góra, a poczęstunek Rada Rodziców działająca w naszej szkole, za co serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy również Pani Katarzynie Przybyła za pomoc w organizacji konkursu.

 

Źródło tekstu SP nr 21 w Zielonej Górze (link).