Miejsca i obiekty

Teren Nadleśnictwa Zielona Góra jest atrakcyjny pod względem turystycznym m.in. ze względu na swoje położenie w nieznacznej odległości od dużych ośrodków miejskich, jak również sąsiedztwo dróg międzynarodowych. Duży ruch turystyczny stwarza możliwości promowania walorów przyrodniczo-krajobrazowych, w tym również proekologicznej gospodarki leśnej.

Warto zobaczyć

Na gruntach Lasów Państwowych Nadleśnictwa Zielona Góra znajduje się co najmniej kilkanaście ważniejszych obiektów kultury materialnej: 6 cmentarzy, 1 pomnik, 1 wieża obserwacyjna murowana, 3 stanowiska z bunkrami i co najmniej 3 stanowiska kurhanów.

Program "Zanocuj w lesie"

„Zanocuj w lesie” to projekt, dzięki któremu już od 1 maja do dyspozycji miłośników bushcraftu i surwiwalu Lasy Państwowe udostępnią ponad 600 tys. ha w 425 nadleśnictwach. Dotychczas takich legalnych miejsc do nocowania w lasach było tylko 46.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Powódź 2024. Przekazujemy pojazdy

Powódź 2024. Przekazujemy pojazdy

Nadleśnictwo Sława Śląska wspiera działania na rzecz bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

Nadleśnictwo Sława Śląska aktywnie włącza się w działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu. W odpowiedzi na wniosek Prezydenta Zielonej Góry, zgłoszony podczas zebrania sztabu zarządzania kryzysowego, nadleśnictwo przekazało dwa elektryczne pojazdy taktyczne typu „Ryś”. Pojazdy te już trafiły do Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta Zielona Góra i są testowane przez nowych użytkowników. Będą w dyspozycji Departamentu tak długo, jak w regionie będzie istnieć zagrożenie powodziowe.

Wsparcie w patrolowaniu wałów na Odrze

Przekazane pojazdy zostaną wykorzystane do patrolowania wałów przeciwpowodziowych wzdłuż Odry. Działania te są podejmowane w związku z istniejącym zagrożeniem powodziowym, które wymaga stałej kontroli i szybkiej reakcji. Dzięki mobilności i ekologicznemu charakterowi pojazdów, patrolowanie będzie bardziej efektywne, a dostęp do trudno dostępnych miejsc - łatwiejszy - tłumaczy Andrzej Gedrange z Wydziału Obronności i Ochrony mienia w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Leśnicy gotowi do pomocy

Nadleśnictwa z regionu pozostają w gotowości do dalszego wspierania działań na rzecz bezpieczeństwa. Współpraca z lokalnymi władzami i służbami kryzysowymi to priorytet, aby zapewnić odpowiednią ochronę mieszkańcom i środowisku.

W obliczu zagrożenia powodziowego życzymy mieszkańcom zagrożonych terenów zdrowia, spokoju i bezpieczeństwa. Jesteśmy razem z Wami w tych trudnych chwilach. Wszyscy jesteśmy częścią lokalnej społeczności.


fot. M. Cieślik (RDLP w Zielonej Górze)


fot. M. Cieślik (RDLP w Zielonej Górze)


fot. M. Cieślik (RDLP w Zielonej Górze)